טיול וירטואלי באיראן
מאחורי הרעלה הכהה והמאיימת של המשטר האיסלאמי, נחשפים נופים, אנשים ותרבות של ארץ מרתקת. ביקור וירטואלי חווייתי דרך מצגת מרהיבה, עם דגש על תרבות, אומנות, היסטוריה, אדריכלות, אוכל, יהודי איראן, אקטואליה ועוד. ההרצאה מספקת חשיפה יוצאת דופן לאיראן שפחות מוכרת לקהל הישראלי. ניתן להעצים את החוויה עם טעימות מהמבטח הפרסי המשובח.
מי אתם האיראנים? זהות ואסטרטגיה בארץ הפרסים
איראן היא מדינה דומיננטית ומשפיעה שכבשה את כותרות החדשות אצלנו ובעולם בעשורים האחרונים. בזמן שהרבה מדברים על איראן בתור מדינה, לא פחות חשוב להבין את האיראנים עצמם ואת המימדים המרכזיים שמרכיבים את זהותם ואת תפיסת עולמם. חשיפה למימדים אלה קריטית עבור כל מי שרוצה להבין את מקורות המוטיבציה לאסטרטגיה ולדרך הפעולה של השלטון האיראני הנוכחי באיזור, ובמיוחד כלפי ישראל.
מאחורי הרעלה - נשים באיראן המודרנית
הצצה נדירה אל תוך עולמן המורכב של נשים באיראן תחת השלטון האסלאמי. כיצד שינתה המהפכה האסלאמית את חיי היומיום של נשים במדינה, ואיך הן מתמודדות עם מציאות לא פשוטה ונלחמות על זכויותיהן?הרצאה עוצמתית, מרגשת, מפתיעה ומעוררת השראה.
מהפכה והישרדות - היהודים באיראן
סיפורה המרתק של אחת הקהילות היהודיות הוותיקות בעולם - אלפיים ושבע מאות שנה של נוכחות רצופה, עמידה במצבים מאתגרים ושמירה על הזהות היהודית לצד הזהות הפרסית. כיצד השפיעה הקמת מדינת ישראל על קהילה זו, ומה קרה כשמהפכת 1979 באיראן אילצה אותה לבחור בין היהדות לבין הציונות? מדוע עזבו רובם ומדוע השאר מתעקשים להישאר?
האייתוללה - מנהיג איראן חושף הכל
הרצאה/הצגת אקטואליה יוצאת דופן על הנושאים שהכי מעניינים אותנו כישראלים לגבי איראן. הזדמנות נדירה להיכנס לראש של מקבל ההחלטות העיקרי בהנהגה האיראנית היום, ולשמוע את הדברים - בצורה ישירה וכנה - מזווית הראייה שלו. חוויה ייחודית שמשאירה את הקהל עם הרבה חומר למחשבה.
Israel, Iran and the Changing Middle East - An Unconventional Perspective
הרצאה בשפה האנגלית שמתאימה לאורחים מחו"ל. ניתוח מרענן ומעורר מחשבה של המגמות והתהליכים הדרמטיים המתחוללים כעת במזרח התיכון בדגש על התפקיד שממלאות ישראל ואיראן בדרמה הזו.
נשיקה, קידה או לחיצת יד? תקשורת בין-תרבותית בעידן הגלובלי
איזה דפוסי חשיבה ואמונות עומדים מאחורי הבדלים תרבותיים, ואיך הבדלים אלה משפיעים על התקשורת הבין-אישית? מה קורה כשתרבויות שונות נפגשות ולעיתים מתנגשות, ומה משקלה של התרבות הלוקלית - המקומית - בעידן הגלובלי? הרצאה מעשירה ושימושית שמספקת רקע וכלים לכל מי שמעוניין בתקשורת טובה ויעילה יותר בסביבה רב-תרבותית.
העתיד כבר כאן - המהפכה הטכנולוגית ואנחנו
מה קורה כאשר המהפכה הדיגיטלית והמהפכה הביו-טכנולוגית נפגשות, ואיך הן משנות לחלוטין את החיים שלנו? מה היא הדת החדשה של המאה ה-21, ואיך משנה באופן דרמטי האינטליגנציה המלאכותית את המרקם החברתי של עולמנו? הצצה מעוררת מחשבה אל תוך העולם החדש שנבנה כאן ועכשיו ממש לנגד עינינו.
עם מי יש לנו עסק?
כיצד משפיעים הבדלים תרבותיים על עסקים במאה ה-21? העולם שלנו היום הוא כפר קטן בהרבה מובנים – אין ספק. אך הבנה נכונה של תפיסות עולם ומנהגים מקומיים עדיין קריטית לתקשורת בין-אישית טובה ומועילה בין אנשי עסקים מתרבויות שונות. הרצאת מעשירה ורלוונטית שמספקת רקע וכלים לכל מי שרוצה לשפר את ה-CQ (האינטליגנציה התרבותית) שלו/שלה בסביבה עיסקית רב-תרבותית.
מותר לפרסום - איך הפכנו מלקוחות למוצרים
האם עולם השיווק והפרסום רק משקף את המציאות, או שהוא גם יוצר אותה באופן פעיל? מבט מעשיר ולעיתים מפתיע על ההשפעה ההדדית המרתקת בין שיווק, ערכים וטכנולוגיה, וגם הצצה אל תוך המציאות החדשה והעתידית שנוצרת ממש כעת לנגד עינינו בעידן של המדיה החברתית.
מי לא מאמין באמונות טפלות?
מדוע לא כדאי להיות האמצעי כשמצלמים תמונה של שלושה אנשים? או לשבת בפינה של שולחן? או לשלם כסף ביד שמאל? או לטאטא את הבית בערב? מתי כדאי להפוך כוס ומה צריך לעשות כשרואים נעל הפוכה בבית? וחשוב מכל, מהי הדרך היעילה ביותר להתגונן בפני העין הרע? מבט מעשיר ומרתק על אמונות טפלות מתרבויות שונות ברחבי העולם.
איים בים של שגרה - קרנבלים ופסטיבלים בתרבויות העולם
הרצאה חווייתית ומעשירה על תרבויות ברחבי העולם שיוצרות לעצמן "איים" בים של השגרה. עם מצגת מרהיבה ומוסיקה מלהיבה, ניהנה מקרנבלים ופסטיבלים פופולריים וגם כאלה שהם יוצאי דופן ופחות מוכרים.
כשזאוס פגש את קרישנה - מיתולוגיה עולמית והשאלות החשובות באמת
הצצה מרתקת ויוצאת דופן אל תוך עולם המיתולוגיה העולמית שמטרתה לספק הסברים לשאולות חשובות שמעסיקות אותנו גם היום - האם יש גורל שקובע הכל מראש? מדוע יש רוע ואי-צדק בעולם? מה קורה לנשמה שלנו אחרי המוות? תשובות לשאלות האלה בהרצאה מעשירה שמשאירה את הקהל עם הרבה חומר למחשבה.
האמת, כל האמת, והאמת האחרת - קונספירציות
חשיפה לגירסא אלטרנטיבית של המציאות. מהן הקונספירציות האפלות שמאחורי ארועים כמו רצח קנדי, פיגועי ה-11 בספטמבר, וגם מאחורי מזימות זדוניות הפוגעות ישירות בנו, האזרחים מן השורה. הצצה לתוך האמת האחרת, בליווי תמונות וסרטים.
סידרת הרצאות - איראן המודרנית
סידרה של 4-6 הרצאות שכוללת את "טיול וירטואלי באיראן", "תרבות ואומנות בארץ השטיחים", "מהפכה והישרדות - היהודים באיראן", "מאחורי הרעלה - מעמד האישה באיראן המודרנית" ו-"האייתוללה - מנהיג איראן חושף הכל".
סידרת הרצאות - תרבויות העולם
סידרה של 4-8 הרצאות בנושא תופעות מרתקות בתרבויות העולם שכוללות את "טיול וירטואלי באיראן", "תקשורת בין-תרבותית", "קרנבלים", מיתולוגיה", "אמונות טפלות", ו-"העתיד המיידי".